modeláž nehtů
Nehty a vše o nich

Gelové nehty postup

Nejdříve soupis toho co budete potřebovat:
 • UV lampa (1 zářivková, 4 zářivková)
 • gel (jednofázový nebo více fázový)
 • lepidlo
 • několik kusů tipů
 • pilníky
 • kostku
 • gilotinu
 • odlakovač
 • zatlačovač kůžičky
Toto je základní výbava, kterou si časem můžete rozšířit. Vše se dá koupit jako celá sada. Její cena se pohybuje zhruba od 2.500 Kč do 4.000 Kč. Investice má rychlou návratnost a navíc si nehty můžete dělat v klidu doma, když zrovna máte čas.

Postup a výroba gelových nehtů

Příprava: nehty dokonale pro následnou modeláž připravte. Toto je velmi důležitá část! Proto ji nepodceňujte. Závisí na ní úspěšnost celé modeláže. Povrch nehtů je potřeba důkladně vydezinfikovat, odmastit a zdrsnit.

Broušení: Nehty bruste tak dlouho až z nich odstraníte všechen lesk. Bruste důkladně až do stran. Poté znovu důkladně očistěte a zkontrolujte zda se někde nelesknou.

Lepení tipů: Nyní začneme lepit tipy. Množství lepidla je potřeba správně odhadnout. To bude ze začátku trochu problém, ale ne neřešitelný. Každopádně zde neplatí, že čím více lepidla tím lépe. Tip můžete lehce zbrousit pilníkem. Pak tip zastřihněte na požadovanou délku.

Gelová modeláž: gel nanášejte jedním tahem od kořene směrem ke špice. Nikdy štětcem nedělejte pohyby nahoru a dolu. Štětec nesmí ztratit kontakt z gelem a zároveň se nesmí během nanášení dotknout nehtu. Jako první naneste přípravek, který tip odmastí. První vrstvu gelu naneste na střed tipu a do stran směrem k nehtovému lůžku. Pak dejte vytvrdit do UV lampy. Druhou vrstvu naneste od středu tipu k jeho konci. Tuto vrstvu po stranách nenanášejte úplně do kraje. Opět dejte vytvrdit do lampy a pak lehce přebrušte. Před poslední vrstvou je potřeba nehet opilovat do konečné podoby. Pak naneste finálovou vrstvu. Tu aplikujte po celé ploše tipu kromě oblasti bočních okrajů a nehtového lůžka.

Počet vrstev gelu se může lišit. Záleží na hustotě gelu a jestli se jedná o gel jednorázový. Doba tvrzení je odlišná podle tipu lampy. Čas se většinou pohybuje od dvou minut do pěti minut. Lepší jsou lampy, které mají 4 trubice.

Finální úprava: nyní už lze nanášet lesklý lak nebo nějakou ozdobu nehtů.

Závěrem: postupů jak dělat gelové nehty je několik. Zde je popsán jen základ. Každá žena, která si nehty dělá sama si časem vytvoří vlastní postup. Pokud se o ten svůj chcete podělit nebo se na něco zeptat máte zde prostor. Stačí vyplnit následující jednoduchý formulář. V případě, že si doma nehty přeci jen dělat nechcete vyberte si nehtové studio ve vašem bydlišti.

A ještě krátké video

Komentáře: 37

 1. Nika526

  dobrý den mám dotaz…začínám a nikde nemůžu najít návod na doplnění gelových nehtů…nemáte někde postup?Na doplnění jsme nikdy nebyla.Vzdy jsem to ulamala :).Predem diky

 2. Andy

  Doplňování? Já osobně to dělám tak že orostlý nehet celý zbrousím hrubším pilníkem až odstraním původní gel. Zkrátím na požadovanou délku a pak jen nanesu nový gel jako když si je dělám poprvé.

 3. Beata

  Dobrý den mám dotaz..Jsem začátnice,a mám problém v rychlosti.Chtěla bych nehty začít dělat prozatím doma,než se zdokonalím v čase.Ale nevím jestli budou mít lidi zájem když mi to trvá déle než by mělo.Hrozně mě to baví,ale z toho času mám strach a bojím se že ke mě nikdo nepříde.Poradítemi?Moc prosím..Děkuji předem

 4. dana

  Dobrý den. Ráda bych se poradila co dělám špatně.Když jsem si dělala nehty poprvé tak mi vy\drželi 3 týdny. Nyní když si je udělám,tak mi vydrží dva dny a pak se gel začne loupat. Sloupnu třeba celý nehet. Nevím čím to je už jsem to zkoušela i na svoje nehty bez tipů a je to pořád stejné.Špatné odmaštění,špatný primer? Mohl by mi někdo poradit. Předem moc děkuji. A jestli není nebezpečné dávat tak často ruce pod tu lampu.

 5. irena

  dobrý den
  chtěla bych se poptat holek začátečnic jestli je to náročné a jestli se jim to vyplatí.mám vyhlídlou sadu na nehty se vším všudy,ale mám strach že to nebudu umět a budou to zbytečně vyhozené peníze.moc prosím napište někdo jestli se začíná z dobrým pocit za dobře vykonanou práci.

 6. Jitka

  Dobrý den. Potřebovala bych poradit.Potahovala jsem mamince její nehty gelem a ten se jí oloupal od špičky až do půli nehtu. Stejný gel jsem použila u sebe na tipech a stále mi drží. Přírodní nehet jsem zbrousila a odmastila.Tak nevím, kde jsem udělala chybu.Předem moc děkuji za odpověď.

 7. Martina

  Krásný dobrý den, dámy. Paní Dano, nevím po jaké době jste začala mít takové problémy. Ale mě se to stalo také. Používala jsem rok stejné zářivky a ty pak ztratily svou “sílu.” Po výměně zářivek, mám nehtíky opět krásné a drží. Tak hodně štěstí. Paní Irenko, jen do toho běžte, ale kupte si kvalitní sadu, žádné televizní chytáčky. Krásný den a všem na shledanou.

 8. Adéla

  Dobrý den.Mám takový dotaz.Pořídila jsem si domů sadu na modeláž nehtu.Už jsem si je dělala po druhé a stal se mi stejný problém jako na poprvé.zhruba po týdnu se mi gel začal odchlipovat o mého nehtu u lůžka..nemůžu přijít na to co dělám špatně.Nehty důkladně odmastím,obrousím a znovu odmastím..děkuji za odpověď

 9. iva

  Dobrý den,Mám takový dotaz.Pořídila jsem si nehtové studio domu.Když všechno podle postupu udělám,nanesu první fázi gelu a vložím na 2min do trouby tak mi gel nechce zaschnout prosím o radu,díky moc

 10. Pája..

  Já bych se chtěla zeptat jak se gelové nehty sundavají…kdo chce tak si je doplní.. a když si je chce někdo sundat tak..?? je na to něco speciálního..??? Děkuji…

 11. Petra

  Já se chci zeptat jestli 5 zářivková uv lampa je lepší než 4 zářivková uv lampa a jestli je lepší uv lampa na jednu ruku nebo na dvě a ještě se chci zeptat mám 4 zářivkovou uv lampu od beauty-trix.sk jestli je kvalitní nebo ne

 12. Petra

  Ještě se zeptám jestli prach z broušení škodí a když se často používá uv lampa

 13. Petra

  a je lepší značka Beauty-trix nebo enii-nails?

 14. Lucka

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat kde se dá sehnat ta startovací sada pro gelové nehty (krabička tipů, gely, pilníky …). Mám si raději objednávat kus po kusu z internetu nebo je to někde vcelku a výhodnější? děkuji

 15. dzejna.k

  Co se týče úpravy nehtů gelem,tak těm kterým to nedrží můžu doporučit kombinaci s akrylovým práškem. Do kelímku s akrylem strčíte štětec s gelem na špičku gelu si nalepíte ten prášek, nehty jsou pak tvrdší a odolnější. Co se týče sady tak můžu doporučit internet, kde si vybereš sadu jakou chceš. Po čase zjistíš co ti chybí a dokoupíš si to v obchodě.

 16. kamila

  ahoj. Kupuji si věci na Aukru, kde jsem si koupila i celou sadu na gelovou modeláž.. Nevyhovoval mi 3-fázový gel a tak jsem si koupila jednofázový.. Mé nehty drží, ale zkoušela jsem potáhnout přírodní nehty švagrové a gel nedržel. Objednala jsem jiný gel, který je i na přírodní nehty, tak jsem zvědavá.. Jen jsem nikde nenašla návod na potažení přírodních nehtů. Dělám to tak, jako bych nehty gelem lakovala. Na nehty jsem chodila skoro 12 let a od března si je dělám doma sama..

 17. Petra

  Dobrý den, chtěla bych si začít dělat nehty sama doma. Přečetla jsem spoustu návodů na modeláž gelových nehtů, ale stále mám pár nejasností. Můžete mi prosím poradit? Primer se nanáší jenom na přírodní nehet, nebo i na tip? Při používání třífázových gelů se francie (bílé špičky) nebo různá zdobení nanáší před poslední vrstvou gelu? Předem děkuji za radu.

 18. veronika

  Dobrý den,právě jsem si objednala na internetu vše co se týče gelových nehtů.Chtěla bych se zeptat na důkladný návod a hlavně na jejich zdobení.Byla bych moc ráda kdyby mi někdo v tomhle poradil.Děkuji předem za radu.

 19. Pet

  To Kamila: Já jsem zakoupila též jednofázový, který je i na potažení přírodních nehtů. Nejsem zastáncem tipů, každopádně to drží.

  To Petra: Primer se nanáší pouze na tvůj nehet, nikdy ne na tip! A musí ti důkladně zaschnout, než začneš dávat gel. Co se týče francie, tak ta se nanáší vždy mezi gely. Zdobení se nanáší až po zapečení francie, lépe to drží – samozřejmě, pokud nehodláš rozpíjet francii s nějakou jinou barvou :-)

  To Veronika: Zdobení – doporučuji se pdívat na videa na youtube.com, jsou tam dobré fígle (vyhledej si nail art nebo něco podobného).

 20. Jana

  dobrý den prosím potřebuji radu jaký gel je dobrý používala jsem gel celkem 3x EBD a na mě i mamce do rána zfialověl a nehet vypadal špinavě. Na kamarádce sice nezfialověl, ale mě je k ničemu. Potřebovala bych koupit jiný gel a nerada bych ho zase vyhodila. prosím poraďte mi někdo.Pak by mě zajímalo zda mám používat spíše 3fázi či jednofázi u jednofáze bych potřebovala postup děkuji a přeji příjemný den

 21. Veronika

  Dobrý den, prosím poraďte mi … Dělám si doma gelovky a vypadají krásně. Mám problém s tipy – praskají mi podélně už po vytažení z lampy, a když ne hned, tak prasknou později. Je to nepříjemné. Co dělám špatně?? Kamarádka používá to samé, co já a nemá s tím problém. Děkuji za odpověď…

 22. Karin

  Dobrý den,začala jsem si dělat gelovky doma sama,prosím o radu jak a se kterým gelem v kombinaci mám používat barevné glitry.Gel který mám,se mi zdá moc hustý a špatně se pak nanáší. A pak ještě jeden dotaz,jaký je název pro mléčně bílý gel,ne klasický výrazný.Díky za odpověď.

 23. Petra

  Dobrý den,prosím poradte mi,chci koupit dceři sadu na nehty k narozeninám a nevím co a kde mám koupit..děkuji předem za radu…

 24. denda

  koupila jsem si studio na aukru:)za 1200 a jsem spokojená,mám kamarádky,které ke mě chodí dělám nehty za 250 nové doplnění 200 a jsou spokojené.Postup jsem se naučila na sobě trvá to cca měsíc,něž na to přijdete ze začátku jsem zdělala hodně materiálu než jsem na to přišla a začaly mi držet 4týdny:)přeju příjemné vyrábění.Ahoj

 25. Ajushka

  dobrý den…mám dotaz dnes jsem si objednala nehtové studio na aukru…a chtěla jsem se zeptat jestli mate nějaké fígle aby se gel nesloupal….a jak jednotlivé vrstvy nanášíte????předem dík za odpověď…

 26. Týnka

  Dobrý den, chtěla bych jsem se zeptat. Já hraju na kytaru a chtěla bych sem si nechat udělat gelové nehty. Šlo by mi s těma nehtama hrát…???? Děkuji za odpověď :)

 27. Mišička

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak mám udělat modeláž na přírodní nehty bez tipu..,vždy když je udělám druhý den se všechen gel sloupe a to používám i primer..,poraďte,prosím moc mě to trápí.,předem děkuji za odpověď..

 28. GAbča

  Dobrý večer mám problém právě jsem dodělala nehty kamarádce dělala jsem jí to takhle : Průhledný gel,uschnout(3min)­.Bílý gel (5min).A znovu průhledý gel (8min).pořád to nebylo dokonale zaschlé.Pak jsem jí to přetřela lakem aby se to trochu urychlilo.Pak musela čekat ještě asi 20minut (mimo lampu normálně je měla položený na stole) než jí to ztvrdlo.Ale podle vašeho návodu jsem dělala vše správně. Kde byla chyba. Mám dobrou lampu. Při jejím kupování mi paní říkala že je to profesionální. UV lampa
  s časovačem 36W. Kde je chyba ????

 29. Míša

  Gabčo, myslím si že je to tím, že nehty byly zcela zaschlé, jen byl navrchu takový ten výpotek. Jestli sis kupovala celou sadu, tak si myslíš, že v sadě musíš mít tzv. Cleaner. a tím to normálně jakoby přetřeš a nehet je krásně suchý a bez výpotků :-)

 30. Dáda

  Dobrý den,mám problém se zasycháním gelu.Ani po 4 minutách jednofázový gel ne nechtách neuschnul. Děkuji za radu.

 31. Žanda Kadlecová

  Díky za zajimavý návod a rady, taky něco zkusím. Našla jsem obchod, kde mají zrovna akci poštovné zdarma tak nakoupím pár potřebných věcí a uvidíme jak se to podaří.

 32. kristyna

  Dobry den chtela bych se zeptat kdy mam davat na nehet trpitky? Dekuji

 33. Jarmila

  Dobrý den- mám problém s francií. když dám do pece zapéct bílou vrstvu, tak mi to začne žloutnout. Co dělám špatně. Děkuji

 34. Andrea

  Dobry den. Chci se zeptat když delam gelove nehty vse podle navodu ale po tydnu nekdy i driv se mi tipy odlepi od nehtu. Uz si nevim rady co si stim pocit. Jestli je to lepidlem nevim. Prosim o radu dděkuji

 35. Anna Hana

  Dobrý den koupila jsem si lampu audělala jsem si poprvé nehty, při mytí nádobí u jednoho nehtu se odloupl lak= má se na gel lak nanášet hned nebo se má zbrousit? předem dík za odpověď

 36. Nikola

  Dobrý den,začínám s domácimi nehty a chtela bych vedet co budu potrebovat klasicke nehty vím ale nevim jak na cele barevne nebo se třpitky jake gely a tak dále vůbec nevím co je jednofázový a vícefázový gel mám v tom bordel děkuju za info:)

 37. Lenka

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat třifazový gel je to same co vicefazovy? Jestli ano tak to znamena, že i u toho vícefazového potřebuji 3 gely? a u jednofazového stačí jeden na všechny vrstvy? děkují

Napis svuj nazor